از جمله جراحی های زیبایی پر طرفدار میان خانم ها و آقایان و به خصوص جوانان جراحی بینی می باشد. بینی عضوی بر جسته در مرکز صورت تمامی افراد بوده ، که ایجاد هر گونه تغییر بر روی آن سبب تغییر کلی چهره افراد خواهد شد. شما نیز اگر تمایل به انجام رینوپلاستی را دارید ، باید اطلاعاتی در رابطه با تکنیک های عمل بینی ، اقدامات لازم قبل و بعد از آن را نیز کسب کنید ، به همین منظور  در ادامه و با مطالعه مطلب تهیه شده توسط  دکتر وحیده درتاج ، جراح بینی خوب در تهران می توانید به هر آنچه که در رابطه با جراحی زیبایی بینی نمی دانید دست پیدا کنید.

جراح بینی - دکتر وحیده درتاج در تهران

از رینوپلاستی چه می دانید؟

به طور کلی جراحی بینی با اهداف زیبایی و درمانی انجام خواهد شد. در واقع در این پروسه جراحی ، در ابتدا جراح بینی تلاش می کند تا مشکلات مرتبط با تنفس بیماران را درمان کند و سپس به منظور ایجاد ظاهر زیبا در ساختار بینی تغییرات لازم را اعمال نماید. با توجه به آن که نوع بینی هر شخصی با دیگری متفاوت است ، تکنیک های جراحی و نوع ساختار بینی که برای آن ها از جانب جراح انتخاب می شود متفاوت خواهد بود تا افراد به نتیجه ای فوق العاده از عمل بینی خود دست یابند.

انواع روش های عمل بینی

عمل بینی اولیه

جراحی بینی اولیه ممکن است با هدف درمانی یا زیبایی انجام شود ، طی این پروسه جراح بینی خوب در تهران دکتر درتاج با توجه به نوع بینی زیبا جو ( گوشتی و استخوانی ) بهترین و مناسب ترین فرم بینی را در نظر داشته و تغییرات لازم را با توجه به دیگر زوایای صورت و بکار گیری از دو تکنیک باز یا بسته انجام می دهد.

عمل بینی ترمیمی

زیبا جویان زمانی به عمل بینی ترمیمی یا ثانویه نیاز پیدا می کنند ، که پس از اقدامات عمل بینی اولیه مشکلات بعد از پروسیجر نیز همچنان به قوت خود باقی مانده باشد. در این مواقع ممکن است ساختار بینی مناسب چهره افراد نباشد یا تنفس بیماران دچار اختلال شده باشد که تنها با جراحی ترمیمی قابل درمان و بهبودی خواهد بود.

سپتورینوپلاستی

این تکنیک جراحی تلفیقی از دو روش جراحی ، یعنی سپتوپلاستی ( عمل انحراف بینی ) و رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی ) می باشد. به طور کلی ممکن است به صورت ناگهانی و با توجه به بروز برخی عوامل سپتوم یا تیغه جدا کننده دو سوراخ بینی منحرف شود ، که تاثیرات بسیار زیادی بر زیبایی چهره ، به خصوص اعتماد بنفس افراد و عملکرد طبیعی تنفس آن ها نیز می گذارد. در طی این پروسه جراحی بینی ، جراح تیغه یا سپتوم را در موقعیتی مناسب قرار داده و علاوه بر ، بهبود ایرادات ظاهری ، اختلالات تنفسی را درمان می کند.

تیپ پلاستی

از جمله زیر شاخه های جراحی بینی تیپ پلاستی می باشد ، در این پروسه جراحی تمرکز اصلی جراح نوک بینی افراد است. در واقع نوک بینی پهن و گوشتی در پروسه تیپ پلاستی تغییر کرده ، باریک تر و سربالا و مناسب با ساختار کلی بینی افراد خواهد شد.

اقدامات لازم پیش از رینوپلاستی

اولین قدمی که باید برای جراحی بینی خود بردارید ، انتخاب جراح بینی خوب و حاذق در تهران می باشد. پزشکی که آشنایی کامل با آناتومی بینی و تمامی فرایند های آن داشته باشد قطعا در دست یابی شما به نتیجه ای بی نظیر از جراحی رینوپلاستی نقش بسیار مهم و موثری خواهد داشت. قدم بعدی انجام آزمایش هایی است که توسط جراح توصیه می شود. این دسته از آزمایشات به منظور کسب اطمینان بیشتر از سلامت افراد بوده تا به هنگام جراحی پزشک با مشکل رو به رو نشود. از دیگر موارد بسیار مهم قبل از عمل بینی ابتلای افراد به نوعی بیماری خاص یا مصرف دارویی به خصوص می باشد ، که لازم است حتما آن را با پزشک خود در میان بگذارید و در صورت نیاز از مصرف دارو های خود خودداری نمایید.

هدف زیبا جویان از رینوپلاستی چیست؟

 • تغییر حالت نوک بینی
 • کاهش حجم ساختار کلی بینی
 • صاف و خوش فرم شدن غضروف بینی
 • تغییر زوایای میان لب ، پیشانی و بینی
 • دست یابی به بینی با استخوانی باریک و ظریف
 • افزودن یا کاستن از حفره های بیرونی بینی

انواع بینی و ویژگی های آن با دکتر درتاج

بینی استخوانی

باید بدانید که بینی های استخوانی ، دارای ویژگی هایی همچون قوز بر روی پل بینی ، کشیدگی بسیار زیاد در بدنه بینی و استحکام بالای غضروف و پوستی نازک در ساختار بینی خود دارند ، که به این دسته از بینی ها استخوانی گفته می شود. از فوق العاده ترین ویژگی های این نوع بینی ها می توان به پوست نازک و استخوان مستحکم آن اشاره کرد ، که سبب می شود در انتهای فرآیند جراحی افراد به نتیجه ای بی نظیر از جراحی بینی خود دست یابند.

بینی گوشتی

ضخامت پوست افراد با توجه به میزان چربی موجود در زیر پوست آن ها سنجیده می شود. به همین منظور و با توجه به چربی زیر پوست بینی های گوشتی پوستی ضخیم خواهند داشت. جالب است بدانید که بر خلاف بینی های استخوانی این نوع بینی ها ساختار استخوانی و غضروفی ضعیفی دارند و  سوراخ های بینی در آن ها بزرگ می باشد. در طی جراحی بکارگیری از فرایند پیوند غضروفی بسیار بوده ، که ممکن است غضروف مورد نیاز از بینی یا گوش بیماران طی جراحی بینی برداشته شود.

بهترین سن عمل بینی

سن مناسب جراحی بینی در هر فرد متفاوت است ، اما مهم ترین نکته که در تمامی افراد یکسان می باشد ، اتمام فرآیند بلوغ است. به این معنا که رشد اسکلت و پوست بینی کامل شده باشد ، تا بعد از عمل بینی بهم ریختگی در ساختار بینی افراد رخ ندهد. در نتیجه معمولا بهترین سن رینوپلاستی بین 16 الی 18 تا حدود 45 الی 50 سال است.

✔ نکته: در سنین بالای 50 سال جراحی از جانب پزشکان استقبال نمی شود ، زیرا به علت خطرات بیهوشی و همچنین به علت کم بود بافت غضروفی در بدن این پروسه جراحی با نتایج خوش آیندی همراه نخواهد بود.

جراحی بینی - دکتر وحیده درتاج در تهران

جراحی بینی و انواع تکنیک های آن

در مجموع عمل زیبایی بینی تنها با دو روش باز یا بسته انجام خواهد شد. انتخاب یکی از این دو روش بر عهده جراح بینی بوده زیرا با در نظر گرفتن نوع ساختار بینی و مشکلات موجود بهترین و مناسب ترین آن انتخاب خواهد شد.

تکنیک باز : اگر اختلالات تنفسی و ایرادات ظاهری در بینی زیبا جویان بسیار زیاد باشد ، پزشک پروسه جراحی بینی به روش باز را انتخاب خواهد کرد. طی این جراحی برش هایی در ناحیه کلوملا ایجاد می شود ، سپس پوسته بینی کاملا بلند شده و در ابتدا ناهنجاری های تنفسی درمان می شود ، پس از درمان جراح تغییرات مورد نیاز جهت اصلاح فرم بینی را انجام می دهد و در انتها پوسته بلند شده باز گردانده می شود و محل برش ها با استفاده از بخیه بسته خواهند می شوند.

تکنیک بسته: در این پروسه برش ها در نواحی داخلی حفره های بینی و با جدا کردن پوست از اسکلت زیرین ، جراح دسترسی کافی را جهت اعمال تغییرات لازم به دست می آورد.

✔ نکته: توجه داشته باشید که پزشکان در مواقعی که ایرادات و مشکلات بینی افراد بسیار کم و ناچیز باشد و فرآیند بهبود ناهنجاری ها پیچیده نباشد از تکنیک بسته بکار خواهد گرفت.

انواع مدل بینی

امروزه مدل های متنوعی به منظور انجام جراحی بینی وجود دارد که ویژگی هر یک از آن ها با دیگری متفاوت است. هر یک از این مدل ها زیبایی منحصر به فرد خود را دارند ، اما باید بدانید که تمامی آن ها برای هر نوع بینی مناسب نبوده و نتیجه ای خوب و رضایت بخش نخواهد داشت. در نتیجه با در نظر گرفتن برخی فاکتور های اساسی بهترین مدل بینی از جانب جراح بینی خوب در تهران دکتر درتاج به شما زیبا جویان عزیز توصیه خواهد شد تا هارمونی بسیار زیبایی در چهره شما نیز ایجاد شود.

عمل بینی طبیعی

در پروسه جراحی زیبایی نچرال استتیک ، تمامی تغییرات علمی و با اولویت حفظ ساختار بینی و بهبود تنفس انجام می شود ، این پروسه ماندگاری بالایی داشته و با گذشت زمان هرگز از دنیای مد خارج نمی شود ، به همین منظور یکی از بهترین مدل های جراحی زیبایی بینی شناخته شده است. تمامی این تغییرات در زاویه ای نرمال و مناسب با ساختار بینی افراد می باشد.

✔ نکته: جالب است بدانید که آقایان کاندیدای اصلی رینوپلاستی به روش طبیعی می باشند.

عمل بینی فانتزی

حتما تا کنون با جراحی بینی فانتزی آشنا شده اید که اغلب به نام بینی عروسکی شناخته شده است. این تکنیک از عمل بینی بر خلاف نوع طبیعی با تغییرات بسیار زیادی در ساختار بینی همراه است. به این معنا که پره های بینی بسیار کوچک شده ، استخوان بینی باریک و دارای شیب بسیار زیادی خواهد شد ، نوک بینی سربالا و فرم بینی کاملا فانتزی می شود.

✔ نکته: با توجه به کوچک کردن ساختار بینی در این مدل ممکن است زیبا جویان با مشکلات تنفسی بسیار زیادی مواجه شوند و از کیفیت تنفس آن ها کاسته شود.

عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی ، حد فاصل میان مدل طبیعی و فانتزی می باشد. به این معنا که تغییرات بسیار زیاد و غیر طبیعی نخواهند بود و همانند نوع طبیعی بسیار معمولی و طبیعی نمی باشد. استخوان بینی دست خوش تغییرات مناسب دیگر اعضای صورت بوده و نوک بینی سربالا و ساختار بینی ظریف می باشد.

اقدامات مراقبتی بعد از رینوپلاستی

 1. بدن خود را هیدراته نگه دارید و به مقدار کافی آب و مایعات بنوشید.
 2. از ابزار هایی همچون عینک های آفتابی که می تواند بعد از جراحی بینی به ساختار بینی شما آسیب برساند تا بهبودی کامل خودداری کنید.
 3. در صورت وجود تورم و کبودی بسیار زیاد می توانید از کمپرس های یخ به صورت غیر مستقیم استفاده نمایید.
 4. به هنگام عطسه و سرفه ، سعی کنید هوا را با فشار بالایی از دهان خود خارج کنید تا فشاری به ساختار بینی شما وارد نشود.
 5. در صورت احساس درد بسیار شدید در بینی و اطراف آن می توانید از مسکن های توصیه شده توسط بهترین جراح بینی در تهران استفاده کنید.
 6. استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل می تواند تاثیرات منفی بر فرآیند بهبودی شما عزیزان داشته باشد ، در نتیجه تا بهبودی نسبی از مصرف آن ها خودداری نمایید.
 7. عدم تنفس آسان از بینی در روز های ابتدایی امری طبیعی و شایع می باشد ، که به مرور زمان و با انجام فعالیت هایی همچون شست و شوی بینی بهبود پیدا خواهد کرد.
 8. در رژیم غذایی بعد از جراحی بینی خود از مواد غذایی حاوی فیبر بالا استفاده کنید و از مصرف برخی مواد غذایی پر نمک ، پر ادویه و تند خودداری نمایید.
 9. از انجام تمرینات ورزشی در یک الی دو ماهه اول بعد از رینولاستی خودداری کنید و ورزش را با مشورت پزشک خود آغاز کنید.
 10. در مواقع استراحت ، به صورت طاق باز بخوابید و از دو بالشت به منظور بالا نگه داشت سر خود استفاده کنید.
فرم رزرو وقت
2 1 رای
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها